Život je boj, který můžeme prohrát!

Skvělá Blanka Matragi

24. listopadu 2007 v 20:49 | Nikol |  Móda
Blanka Matragi - Večerní šaty z kolekce Blanky Matragi
//<![CDATA[ var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://ad.dreamlife.cz/www/delivery/ajs.php':'http://ad.dreamlife.cz/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write ("<scr"+"ipt type='text/javascript' src='"+m3_u); document.write ("?zoneid=5"); document.write ('&amp;cb=' + m3_r); if (document.MAX_used != ',') document.write ("&amp;exclude=" + document.MAX_used); document.write ("&amp;loc=" + escape(window.location)); if (document.referrer) document.write ("&amp;referer=" + escape(document.referrer)); if (document.context) document.write ("&context=" + escape(document.context)); if (document.mmm_fo) document.write ("&amp;mmm_fo=1"); document.write ("'><\/scr"+"ipt>"); //]]>
Blanku Matragi není třeba dlouze představovat. Narodila se roku 1953 ve Světlé nad Sázavou a v současnosti je symbolem ušlechtilé elegantní módy. Patří mezi několik nejvyhledávanějších světových návrhářů. Podívejme se nejdřív, jak to všechno začalo. Svůj vyjímečný talent zdědila Blanka po tatínkovi, který byl uměleckým sklářem. Také ona se zpočátku vydala v otcových šlépejích a vyučila se brusičkou skla. Později našla svoji vlastní cestu a na řadu přišlo oděvní výtvarnictví. Během studií na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze se seznámila s Makramem Matragi, za kterým po svatbě odchází do exotického Libanonu. Již před odchodem na Blízký východ Blanka Matragi úspěšně navrhovala kostýmy pro hvězdy naší populární hudební scény a není tedy divu, že se i studio v Libanonu velmi rychle prosadilo. Dva roky na to se rozhodla zřídit módní salon "Blanka Haute Couture" přímo v srdci Bejrůtu a od této klíčové události stále upevňuje svoji pověst špičkové návrhářky.
Proč to všechno píšeme? Protože ať už volíte ladné kroky na tanečním parketu nebo procházíte svatební uličkou, jste ozdobeny něčím jiným, než jen samotnými šaty. Je to tradice a příběh Blanky ukrytý v každém unikátu. Nese si sebou určité kouzlo.
Její šaty se nejprve dostaly k dcerám ministrů, manželkám vážených diplomatů a nakonec našly zalíbení i u arabských princezen. Dnes devadesát procent tvorby Blanky Matragi končí v královských palácích v oblasti Perského zálivu. Mezi další klienty patří manželky ropných magnátů, státníků, diplomatů, podnikatelů, architektů a lékařů. Její zákaznice žijí nejen v arabském světě, ale také v Evropě - v Londýně, Paříži, Cannes, Monaku či Švýcarsku. Jak je cítit z těchto řádků, nosit její šaty znamená dopřát si jistou exklusivitu.
Pány bohužel musíme zklamat. Blanka šije výhradně pro ženy, takže pokud nejste členem policejního sboru v Ábu Zabí, nemáte možnost si obléct její díla. Blanka vyhrála světový konkurz a právě těmto chlapíkům navrhla uniformy. Jsou tak jedinými zástupci mužského pokolení, kteří se mohou chlubit jejími modely. Jen si to představte. Městští strážníci oblečení v modelech světoznámé návrhažky elegantních šatů. Nepochybně zajímavá podívaná. Nicméně, pánové, nemusíme být smutní a dokonce není nutné podstupovat určité tělesné operace. Naopak. Role obdivovatele je velice přitažlivá. Když vidíte, jak se Vaše druhá polovička "vznáší" a je zhmotněním veškeré krásy, zahřejí Vás emoce, které bohatě vydrží po celý večer i po něm. Energie šatů vyvolává v ženě zcela nové pocity. Všichni na večírku na ni mohou oči nechat, zatímco ona má oči jen pro Vás.
Blanka Matragi - Blanky Matragi na konci své přehlídky
I přesto, že Blanka Matragi žije nyní v Libanonu, se jako rodilá Češka ráda vrací do mateřské země, kde ji nejvíce oslovuje Praha. Uspořádala zde již několik módních přehlídek, které ze strany českého publika sklidily nesmírný ohlas. Ceny jednotlivých modelů by se měly pohybovat v rozmezí od 50 000,- Kč do 500 000,- Kč a buďte si jisti, že se při vyplňování všech potřebných údajů pro převod této sumy chystáte moudře investovat. Říkáte, že to není investice? Ale je. Udělejte to a přesvědčte se sami. Každá žena se chce hezky oblékat, ale to není vše. Při převodu bohužel musíte zaplatit i DPH, ale k překrásným šatům přidanou hodnotu získá na oplátku i Vaše drahá polovička. Zaplatili jste jí něco, co v jejím srdci vytvoří nenahraditlelné pocity. A zvažte sami zda to za to stojí.
Blanka Matragi - Simona Krainová ve večerních šatech z kolekce Blanky Matragi
Simona Krainová ve večerních šatech Blanky Matragi
Blanka je maximálně soustředěna na každý jednotlivý model. Ostatně to dokazuje i skutečnost, že v řadách modelek, které představují Blančiny modely, jen stěží naleznete modelky světových jmen. Dává přednost neznámým tvářím před topmodelkami, a tím chce zaručit, že středem pozornosti není topmodelka, ale představovaný model.
Blanka Matragi - Blanky Matragi v záplavě květin
Pro Blanku je zásadní profesionalita, důvtip, vynalézavost a dokonalé řemeslné zpracování šatů, z nichž každý kus je originál. Jsou to modely ušité z nákladných a kvalitních materiálů francouzského a italského designu. Vytvořeny jsou technikou lavírování za použití vlastnoručně namíchaných barev, vyšívány zlatými a stříbrnými nitěmi. Na jednom modelu pracuje deset lidí více než týden. Z našeho pohledu bychom šaty charakterizovali jako "složitá jednoduchost". Při bližším pohledu pečlivě propracované, ručně šité motivy, nádherné vzory, souhra barev, všité kamínky, nepřeberné množství drobných detailů. Odstoupíte na metr či dva a spatříte dokonalou harmonii, vše do sebe precizně zapadá. Zdá se pak těžko uvěřitelné, že šaty vznikly tak rychle. Na každých šatech pracuje v týmu i samotná Blanka, aby se vše ubíralo správným směrem. Šaty musí být stoprocentně provedené a musí mít fantastickou kvalitu. "Mým krédem je, že za každé šaty ručím", říká Matragi. Emblém Blanky je zárukou vysokého standardu. To vše jsou důvody, proč se ostatní firmy musí hodně snažit, aby k jejím šatům vyrobily doplňky dostatečně exklusivní. Vězte tedy, že s koupí večerních toalet či svatebních šatů vyrobených pod značkou Blanka Matragi, si mimojiné odnášíte především kvalitu a hřejivý pocit.
Blanka Matragi - Další večerní šaty Blanky Matragi
Blanka Matragi Přehlídka 2006
Blanka Matragi Přehlídka 2006
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | E-mail | 16. prosince 2007 v 23:46 | Reagovat

Ahoj.Hledám DVD o Blance Matragi.Pokud někdo víte,kde ho najít,dejte mi prosím vědět.Díky

2 katka katka | 28. října 2008 v 21:54 | Reagovat

je to tady sladký jako cukrová vata

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama